FMS: OBNIŻMY VAT NA OPAKOWANIA I TORBY WIELOKROTNEGO UŻYTKU NA 5% !

OBNIŻMY VAT NA OPAKOWANIA I TORBY WIELOKROTNEGO UŻYTKU NA 5% !

Dziś w kilku miastach w Polsce, członkowie i członkinie FMS będą rozdawać ekologiczne torby, zachęcając społeczeństwo do ich używania, a także informować o naszej propozycji dotyczącej obniżki podatku VAT na opakowania i torby wielokrotnego użytku - powiedział na konferencji prasowej Artur Jaskulski, sekretarz generalny FMS. - W przyszłym miesiącu, na najbliższym posiedzeniu biura europejskiej młodzieżówki lewicy przedstawimy pakt rozwiązań dotyczących ochrony środowiska, które chcemy wspólnie z koleżankami i kolegami z Europy zrealizować - dodał Jaskulski. 

W Warszawie, co roku 2 mln opakowań foliowych jest wyrzucanych i dlatego dzisiaj 23 stycznia w Dzień bez opakowań foliowych chcemy zaprezentować proekologiczne wzorce społeczne, aby zmienić przyzwyczajenia i namówić choćby społeczeństwa, żeby idąc na zakupy nie zabierali toreb foliowych, a te wielokrotnego użytku - przekonywała Marta Ostrowska, sekretarz FMS ds. międzynarodowych i inicjatorka pomysłu. 


Naszym zdaniem działania proekologiczne wynikające z polskiego ustawodawstwa są niewystarczające, dlatego chcemy, aby podatek VAT na wszelkie opakowania i torby wielokrotnego użytku był zmniejszony z 23% na 5%. Nie obawiam się, że to wpłynie na budżet państwa, bo jak możemy słyszeć na codzień od obecnie rządzących, budżet jest w dobrym stanie - podkreślił przewodniczący Federacji, Adam Wojech. 
Udostępnij na Google Plus