Kaczmarek: Zgadzamy się z większością Polaków, aby dostęp do broni był ściśle regulowany


Tematem, który zdominował niedzielną "Młodą audycję polityczną” na antenie Polskiego Radia 24 była kwestia wprowadzenia ewentualnych zmian prawnych w zakresie dostępu do broni palnej.Reprezentujący Federację Piotr Kaczmarek opowiedział się zdecydowanie przeciwko proponowanym przez klub Kukiz'15 ułatwieniom w uzyskaniu pozwolenia na broń.

Według Kaczmarka jedyną wadę obecnie obowiązujących regulacji stanowi uznaniowość w wydawaniu zezwoleń z jaką mamy do czynienia na poziomie komendantów Policji. Zdaniem wiceprzewodniczącego FMS poza tym aspektem aktualne przepisy sprawdzają się, więc należy je utrzymać.

Kolejne zagadnienia poruszone w programie dotyczyły polskiej polityki zagranicznej. W kontekście wycofywania się PiS z ustawy o IPN nasz przedstawiciel wytknął rządzącym brak konsekwencji, co zdaniem Kaczmarka zaowocowało niepotrzebnym kryzysem dyplomatycznym. Odnosząc się do polityki UE dotyczącej migracji młody socjaldemokrata opowiedział się za przyjęciem zweryfikowanych imigrantów uciekających przed wojną. Zwrócił również uwagę, iż skoro wymagamy od naszych partnerów solidarności w zakresie podziału unijnych pieniędzy to sami powinniśmy się nią wykazywać w innych obszarach.


Udostępnij na Google Plus