FMS o proponowanej ordynacji wyborczej do PE: zmiany służą eksportowi krajowego obciachu za granicę


W sobotę w Warszawie odbył się Nadzwyczajny Kongres Federacji Młodych Socjaldemokratów. Podczas spotkania omówiono przygotowanie do wyborów samorządowych.Kilka dni wcześniej władze stowarzyszenia podpisały umowę koalicyjną z komitetem SLD Lewica Razem. Właśnie na listach tego komitetu będzie można spotkać działaczki i działaczy FMS w najbliższych wyborach.

Kongres przyjął również stanowisko w sprawie planowanej przez PiS zmiany w ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Proponowane zmiany budzą ostry sprzeciw socjaldemokratów. W stanowisko czytamy:

Demokracja polega na tym, że każdy ma prawo do prezentowania swojego poglądu oraz do wyboru reprezentacji, która może ten pogląd wyrażać. Ordynacja wyborcza do Parlamentu Europejskiego jest skomplikowana. Jednak ten system wyborczy daje naszemu społeczeństwu reprezentatywność, która powoduje, że wiele ugrupowań politycznych posiada przedstawicieli w Parlamencie Europejskim. Obecnie procedowane zmiany w Kodeksie Wyborczym nie mają na celu uproszczenia procedur wyborczych tak aby były bardziej zrozumiałe, lecz by służyły eksportowi krajowego obciachu za granicę. My, jako Federacja Młodych Socjaldemokratów, w trosce o sprawność procedur demokratycznych oraz o dobry wizerunek naszej Ojczyzny, stanowczo sprzeciwiamy się procedowanym zmianom!
Parlament Europejski powinien być ostoją wiedzy i mądrości, a trudno jest z tym łączyć takie nazwiska jak: Szydło, Kuchciński czy Ziobro. Nie zgadzamy się na eksport pisowskiej zaściankowości i dulszczyzny na arenę międzynarodową!
Wzywamy parlamentarzystki i parlamentarzystów, którym bliskie jest dobre imię Rzeczypospolitej Polskiej, do aktywnego sprzeciwu wobec planowanym zmianom w ordynacji wyborczej!


Warszawa, 30.06.2018r.
Udostępnij na Google Plus