Silna reprezentacja FMS na Krajowej Konwencji SLD w Warszawie


W Warszawie odbyła się Krajowa Konwencja Sojuszu Lewicy Demokratycznej, podczas której przestawiony został program na wybory samorządowe pt. Silny samorząd, demokratyczna Polska. Podczas konwencji licznie reprezentowana była Federacja Młodych Socjaldemokratów.
Lider FMS Błażej Makarewicz podsumowuje 2 lata działalności młodzieżówki 

Samorządy nastawione na edukację i zdrowie swoich mieszkańców, a także zwiększenie puli darmowych usług publicznych, które samorządy będą oferować zarówno dzieciom, jak i dorosłym – to priorytety programu SLD w zbliżających się wyborach samorządowych. Krajowa Konwencja Sojuszu podjęła również decyzję, iż partia na poziomie Sejmików Wojewódzkich pójdzie pod szyldem SLD Lewica Razem, natomiast na poziomie powiatów i gmin o formule startu zadecydują lokalne struktury Sojuszu.
- Sojusz Lewicy Demokratycznej  jest partią potrzebną na polskiej scenie politycznej, reprezentujemy  sprawy ważne dla Polek i Polaków – rozpoczął swoje wystąpienia Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu. - W sprawach socjalnych jest jeszcze bardzo wiele do zrobienia, ale nie w sposób populistyczny, trzeba wszystko policzyć, sprawdzić czy są na to pieniądze i je wprowadzać w życie. Pragniemy, aby najniższa emerytura i najniższa renta zostały powiązane z płacą minimalną zapowiedział Czarzasty. - Wszystko po to, aby przede wszystkim osoby starsze miały namiastkę godnego życia – dodał.

Czarzasty zapowiedział opodatkowanie kościoła. - Jeżeli wrócimy do Sejmu, a wrócimy do Sejmu będziemy renegocjowali konkordat. Jeżeli renegocjacje się nie udadzą, będziemy za tym, aby wypowiedzieć konkordat.
- Dzisiaj Sojusz Lewicy Demokratycznej to 23 tysiące członków płacących składki, struktury w 340 powiatach i największe po Prawie i Sprawiedliwości wpływy ze składek członkowskich powiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny Sojuszu podczas wystąpienia podsumowującego pierwsze 2 lata kadencji obecnych władz partii.
Przewodniczący FMS Błażej Makarewicz zwrócił uwagę, że młodzieżówka od lat jest najwierniejszym partnerem SLD. – Każdego miesiąca do naszej organizacji zgłaszają się nowi członkowie. Chcemy odgrywać ważną rolę na listach wyborczych SLD Lewica Razem podczas wyborów samorządowych.  Bądźmy dumni z tego, że jako partia pozaparlamentarna, mamy organizację młodzieżową i nie bójmy się na nią stawiać – podkreślił Makarewicz.  Udostępnij na Google Plus