Wojech: Dzisiaj Polska jest zależna od Węgier


Goście programu „Młode Wilki” w Polsat News 2 dyskutowali o polskiej polityce zagranicznej oraz wygłoszonym przez ministra Jacka Czaputowicza expose na temat kierunków polskiej dyplomacji. Zdaniem Adama Wojecha z Federacji Młodych Socjaldemokratów nie należy przywiązywać zbyt dużej uwagi do słów szefa MSZ.

- Szczerze mówiąc nie przywiązuję zbyt dużej uwagi do słów pana Czaputowicza. Sam Jarosław Kaczyński przyznał, że nominacja dla prof. Czaputowicza to jedynie eksperyment. Eksperyment ma to do siebie, że może się bardzo szybko skończyć. Wydaje mi się zatem, że to kolejna przygoda Jarosława Kaczyńskiego – kolejna zabawa z Polską – stwierdził Adam Wojech.

Zdaniem polityka FMS polityka zagraniczna to jeden z najsłabszych punktów rządu PiS. - Skoro tak dobrze jest realizowana polityka zagraniczna to z jakimi państwami, mającymi realny wpływ na politykę międzynarodową, nasze stosunki się poprawiły? I nie mam tutaj na myśli Węgier. Wydaje mi się, że dzisiaj jako Polska jesteśmy zależni od Węgier. Jednocześnie ludzie z Prawa i Sprawiedliwości twierdzą, że w czasie PRL Polska zależna była od ZSRR i było to złe, a dzisiaj gdy jesteśmy zależni od Węgier to dobrze, a Polska wstaje z kolan – podkreślił.

Zdaniem Wojecha pod rządami PiS zagrożone jest polskie bezpieczeństwo. - Nie zgadzam się z twierdzeniem, że polityka zagraniczna Polski się rozwija. Doskonale wiemy co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Rosja w ostatnich latach wydała dużo środków na rozwój zbrojeń. Oczywiście nie zakładając, że Rosja jest gotowa zaatakować jakiekolwiek państwo członkowskie NATO, bądź UE, zawsze musimy mieć świadomość, że zagrożenie jest blisko. Pogarszając stosunki z Niemcami, Francją, czy USA szkodzimy naszemu bezpieczeństwu – dodał Wojech.

Cały program „Młode Wilki” możecie obejrzeć tutaj - http://www.polsatnews.pl/wideo-program/mlode-wilki-wizja-polityki-zagranicznej_6678983/Udostępnij na Google Plus