Karta płatnicza w prezencie dla PiS. „Chcemy ich wesprzeć przed świętami”


Łódzka Federacja Młodych Socjaldemokratów postanowiła wręczyć dziś, przed świętami, łódzkim politykom PiS specjalny prezent. To symboliczna karta płatnicza "od obywateli". Jak podkreślają członkowie FMS, w PiS "karty są tak popularne, że kolejna na pewno nie zaszkodzi". Tyle, że biuro PiS było zamknięte "na głucho", prezent trafi więc do polityków pocztą.


- W ostatnich tygodniach doszło do bardzo niebezpiecznego precedensu. Politycy PIS przed wyborami parlamentarnymi byli wzorem wszelkich cnót, transparentności i przejrzystości oraz skupiali zmorzoną uwagę na nieprawidłowości tj. nepotyzm, kolesiostwo czy gigantyczne zarobki najwyższych rangą urzędników państwowych. Po wygraniu wyborów optyka przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości zmieniła się o 180 stopni. To co wówczas było nazywane patologiami, dziś jest słuszną postawą na rzecz odbudowy Rzeczpospolitej. To są podwójne standardy i dostosowywanie argumentów do aktualnej pozycji na arenie politycznej – ocenił Adam Wojech.

Jego zdaniem postawa polityków PiS jest przejawem arogancji i buty. - Od kilku miesięcy trwa dyskusja o dodatkach przyznanych dla ministrów z PISu. Dodatki są bardzo wysokie, bowiem wynoszą ponad 60 tyś zł. Przeciętny łodzianin, aby mógł zobaczyć taką kwotę w swoim portfelu musiałby pracować około 30 miesięcy, a emeryt musiałby czekać nawet do 50 miesięcy. Działania rządu PIS są przejawem wyalienowania, arogancji, buty, ale przede wszystkim brakiem zrozumienia realnych potrzeb mieszkańców i mieszkanek Polski.

- Premier Mateusz Morawiecki w związku z chęcią zabrania kart kredytowych politykom PiS utrudni im życie, tym bardziej w okresie wydatków świątecznych dlatego FMS przekazuje nielimitowana kartę kredytowa na wydatki polityków PiS którzy przyzwyczajeni do wystawnego życia mogą sobie nie poradzić – dodała Ismena Lechowska.Udostępnij na Google Plus