Aleksandra Stasiak: Będziemy bronić kobiet przed projektami PiS

Jak można nazwać etycznym nakaz rodzenia dziecka, które i tak jest skazane na śmierć, a jego matka na cierpienie? – pytała na poniedziałkowej konferencji prasowej sekretarz zarządu krajowego Federacji Młodych Socjaldemokratów.Federacją Młodych Socjaldemokratów sprzeciwia się radykalnemu zaostrzaniu obecnie i tak już bardzo restrykcyjnego prawa w zakresie dopuszczalności aborcji.

Prawo i Sprawiedliwość poprzez całkowity zakaz aborcji, chce tylko pozornie bronić życia. To właśnie proponowana przez nas liberalizacja przepisów chroni życie i zdrowie także psychiczne kobiety. Bo jak można nazwać etycznym, nakaz rodzenia dziecka, które i tak jest skazane na śmierć, a jego matka na cierpienie? – dodała Aleksandra Stasiak, sekretarz generalna FMS.  – Odpowiedzialna i niekiedy trudną decyzję o urodzeniu dziecka chorego powinni podejmować tylko rodzice, a nie politycy. – dodała.


FMS zamierza współdziałać z Forum Równych Szans i Praw Kobiet SLD.   – Projekty PiS spowodują odebranie Polkom i Polakom prawa do osobistej wolności, gwarantowanej w Konstytucji RP – mówiła podczas konferencji Małgorzata Niewiadomska – Cudak, przewodnicząca zarządu krajowego Forum.

Udostępnij na Google Plus