Światowy Dzień Walki z AIDS - Hands up for #HIVprevention


1 grudnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. Z tej okazji FMS każdego roku aktywnie włącza się w wielu miastach Polski w kampanię edukacyjną i profilaktyczną. W tym roku pod hasłem Hands up for #HIVprevention.

W dniu 1 grudnia ok. godziny 13. w okolicy tarnowskiego przejścia podziemnego przy ul. Mickiewicza Federacja Młodych Socjaldemokratów rozdała profilaktyczne ulotki informujące o zapobieganiu HIV. Przygotowano kilkaset pakietów informacyjnych oraz prezerwatyw dla mieszkańców Tarnowa. „Pragniemy uświadomić ludzi, że problem HIV/AIDS jest bardzo aktualny. Chcemy zachęcić mieszkańców do wykonania testów w kierunku HIV a także do stosowania antykoncepcji." –  podkreślają organizatorzy akcji.

Mamy nadzieję, że wiedza przekazana mieszkańcom Tarnowa wzbudzi refleksje i uwrażliwi szczególnie młode osoby na problem nietolerancji w stosunku do osób zarażonych. „Jest to dla Nas szczególny dzień, liczymy, że Tarnowianie na znak solidarności przypną czerwone wstążki i zdecydują się na badania w przyszłości." – komentuje Dawid Miczek, przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów w Tarnowie.

Podobną akcję FMS przeprowadził w Łodzi. - Członkowie Federacji Młodych Socjaldemokratów rozdawali mieszkańcom Łodzi czerwone wstążki, które mogli sobie przypiąć i tym samym okazać gest solidarności z chorymi jak i również prezerwatywy, czyli jedno z kilku możliwych zabezpieczeń przed zakażeniem wirusem HIV  - mówi Anna Kozubska.

Światowy Dzień Walki z AIDS jest obchodzony corocznie z inicjatywy WHO - wyraża troskę w związku ze skalą szerzącego się zakażenia poprzez profilaktyczne akcje edukacyjne i kampanie multimedialne. Celem nadrzędnym akcji jest również zwalczanie lęku społeczeństwa przed wykluczeniem społecznym. Symbolem solidarności wobec osób zarażonych HIV i chorych na AIDS jest czerwona wstążka.

Więcej informacji znajdziecie tutaj: http://www.unaids.org/en/resources/documents/2016/WAD2016_handsupforHIVprevention

Udostępnij na Google Plus