Łódź: „Pudełko na czerwone dyplomy” dla PiS


Przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej, przedstawiciele Federacji Młodych Socjaldemokratów zorganizowali happening pn. Oddajcie dyplomy! Pracownik biura PiS otrzymał „pudełko na czerwone dyplomy”.

Był on odpowiedzią na prowadzoną przez Prawo i Sprawiedliwość od kilku miesięcy akcję dotyczącą dekomunizacji.

PiS chce usunąć z przestrzeni publicznej nie tylko nazwy ulic i pomniki kojarzące się z Polską Rzeczpospolitą Ludową, ale również obniżyć renty i emerytury każdemu, kto choć jeden dzień przepracował w organach państwowych czy wojsku przed 1989 r. A przecież do PZPR w ciągu całej jej działalności należało ok. 6 mln Polaków! Takie były wtedy czasy, takie wybory ludzi. Uszanujmy pamięć naszych babć i dziadków! Co będzie następnym krokiem obecnej władzy? Odbieranie praw za przynależność do PZPR? A może odebranie obywatelstwa i wysiedlenie osób, które odbudowywały Polskę po II wojnie światowej? Sprzeciwiamy się takiej polityce państwa i nie godzimy się na przekreślenie dorobku PRL.

Jeżeli politycy Prawa i Sprawiedliwości chcą przeprowadzić skuteczną dekomunizację, niech najpierw zaczną od siebie! Wzywamy posłanki i posłów PiS, którzy zdobyli wykształcenie przed 1989 r., do oddania dyplomów ukończenia szkoły podstawowej, średniej oraz dyplomów ukończenia studiów!

Skoro określają dziś PRL jako „państwo totalitarne", które w całości należy potępić i zakwestionować, jak mogą dzisiaj kształtować polską rzeczywistość bazując na wykształceniu tego „totalitarnego państwa"? Jak mogą posługiwać się stopniami naukowymi otrzymanymi od komunistycznej Polski?

Politycy PiS! Zacznijcie od dekomunizacji samych siebie!

W ramach akcji młodzieżówka przekazała pracownikowi biura PiS, pudełko na "czerwone dyplomy", tak aby politycy PiS mogli je tam zarchiwizować i przestać korzystać z tytułów zdobytych przed 1989 rokiem.

Udostępnij na Google Plus