FMS dołącza do komitetu #ReferendumAborcyjne!

Federacja Młodych Socjaldemokratów dołącza do komitetu referendalnego w sprawie prawa aborcyjnego. Jesteśmy kolejną organizacją która chce wesprzeć Sojusz Lewicy Demokratycznej i innych politycznych partnerów w zbiórce podpisów pod wnioskiem o zwołanie referendum.

Zbieramy podpisy pod #referendumaborcyjne! Wszelkie informacje dostępne są na stronie: referendumaborcyjne.pl Przeciwstawmy się wspólnie pomysłom polskiej prawicy! Mamy 120 tysięcy podpisów, potrzebujemy 500 tysięcy, chcemy je zebrać do końca roku.

W referendum w proponowanym przez nas kształcie nie ma możliwości zaostrzenia przepisów. Proponujemy tylko dwie możliwości; dwa warianty:
1. zachowanie obecnych przepisów albo
2. liberalizację o możliwość przerwania ciąży do 12.

W kampanii referendalnej będziemy zachęcać do wyboru drugiego wariantu.
W skład otwartego obywatelskiego Komitetu Referendalnego weszły do tej pory: Dom Wszystkich Polska, Wolność i Równość, Polska Lewica, Polska Partia Socjalistyczna, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Unia Pracy, Federacja Młodych Socjaldemokratów, Porozumienie Socjalistów, Socjaldemokracja Polska, Ruch Ludzi Pracy. Mamy wsparcie Partii Europejskich Socjalistów oraz europosłów z grupy S&D! Cała polska i europejska socjaldemokracja stanęła wspólnie po stronie kobiet! Walczmy razem!


Przyłącz się: wejdź na stronę referendumaborcyjne.pl i pobierz kartę podpisów i prześlij na adres ul. Złota 9 lok. 4, 00-019 Warszawa.
Udostępnij na Google Plus