Łódź: Wspierajcie nas w zbieraniu podpisów pod referendum. To jest nasza wspólna sprawa.

W niedzielę w Łodzi Federacja Młodych Socjaldemokratów wspólnie z SLD reprezentowanym przez Tomasza Trelę i Małgorzatą Niewiadomską-Cudak zaapelowała do wszystkich środowisk politycznych oraz stowarzyszeń o liberalnych poglądach, o wsparcie akcji referendalnej w sprawie aborcji.

- Nie chcemy być inkubatorami do rodzenia dzieci z gwałtu, do rodzenia trwale uszkodzonych płodów, do rodzenia, kiedy ciąża zagraża naszemu życiu i zdrowiu, bo martwe dziecka nie urodzimy ani później nie wychowamy – mówiła Aleksandra Stasiak, sekretarz generalna FMS i przewodnicząca FMS woj. łódzkiego.

Zdaniem Tomasza Treli w polskim parlamencie wydarzyła się "rzecz najgorsza, jeśli chodzi o prawa do aborcji". - Wszyscy dokładnie pamiętamy zapowiedzi PiS w kampanii wyborczej, kiedy zapewniano, iż żaden projekt obywatelski nie zostanie "zmielony", że zostanie przekazany do dalszej pracy w komisjach. Okazało się zupełnie inaczej - stwierdził Trela. Według niego takimi działaniami PiS segreguje społeczeństwo, bo szanuje jedynie wolę jego "fanatycznych, skrajnie prawicowych bojówek". 

Według obecnej na konferencji przewodniczącej SLD w Łódzkiem Małgorzaty Niewiadomskiej-Cudak "została przegrana bitwa, ale nie wojna o prawa kobiet". Ona
również zaapelowała o wsparcie w zbieraniu podpisów. - Zwracamy się do wszystkich sił politycznych, do organizacji i stowarzyszeń liberalnych - wspierajcie nas w zbieraniu podpisów pod referendum. To jest nasza wspólna sprawa. Stwórzmy możliwość wypowiedzenia się wszystkim - powiedziała.

Aleksandra Stasiak zwróciła uwagę, że jest reprezentantką pokolenia, które wchodzi w dorosłe życie. Po tym, co się dzieje w Sejmie, zastanawia się, czy niedługo - pod ochroną klauzuli sumienia - ktoś odmówi sprzedaży środków antykoncepcyjnych, czy w momencie, kiedy ktoś dowie się, że nie może mieć dzieci, to okaże się, że in vitro w Polsce jest zakazane - Boimy się, że PiS będzie za nas decydował, co jest dla nas dobre, a co złe. Nie chcemy tego. Kobiety są świadome tego, co chcą robić, w jaki sposób chcą mieć dzieci i ile. Chcemy mieć świadomość decydowania o swoim ciele - powiedziała Stasiak.


Następnie działacze FMS i SLD wzięli udział w Czarnym Proteście organizowanym w centrum Łodzi.
Udostępnij na Google Plus