Damian Syjczak w Radiu Szczecin: PiS próbuje tworzyć nową historię Polski

Wiceprzewodniczący FMS Damian Syjczak był gościem audycji Radio Szczecin na Wieczór, która dotyczyła propozycji PiS-u zmniejszenia emerytur i rent, byłym funkcjonariuszom mundurowym. W dyskusji m.in. z byłym ministrem MSW Andrzejem Milczanowskim oraz posłem PiS Michałem Jachem zwrócił uwagę, że jeżeli Polska jest państwem demokratycznym, powinna szanować nabyte prawa emerytalne, a nie zmieniać je w zależności od potrzeb politycznych.

Dodał, że projekt ten, to kolejna próba skłócenia i podziału społeczeństwa, a także próba budowania przez partię rządzącą własnej polityki historycznej, która całkowicie odrzuca wszystko to, co miało miejsce przed rokiem 1989.

- Sprawa dotycząca emerytur to kolejny element budowanej przez PiS własnej wizji historii Polski. Próba zmiany nazw ulic, patronów szkół, przenoszenie pomników, gloryfikowanie żołnierzy wyklętych, czy wyrzucenie Związku Żołnierzy WP z popieszczeń należących do Ministerstwa Obrony Narodowej, a teraz jeszcze zmniejszenie emerytur mundurowych, często ludziom starszym i schorowanym, idealnie wpisuje się w PiSowską propagandę. Nie ma na to naszej zgody.

Cała audycja:

Udostępnij na Google Plus