Patryk Lewicki: Platforma jest jak pąsowa róża

Koleżanki i Koledzy, Szanowni Zebrani
Dziś ważny dzień dla Sojuszu, bo stoimy przed wyborami prezydenckimi.
Dziś ważny dzień dla Polaków. Prezentujemy dziś kandydatkę na Prezydenta RP, która jest nadzieją, potwierdzeniem, że można śmiało, z energią młodości i odwagą iść do przodu – przełamać to, co popsuły 10-letnie rządy PO i PiS.

Dziś ważny dzień także dla mnie, bo chcę podzielić się ważnym świadectwem, o którym jeszcze publicznie nie mówiłem. Znam człowieka, który jako siedemnastolatek popełnił w swoim życiu wielki błąd. Człowiek, który dla idei potrafił angażować dziesiątki swoich rówieśników, by pomagać innym. Młodzieniec, za którym wielu potrafiło pójść w ogień, bo był wiarygodny w swoich działaniach. Zapisał się do młodzieżówki PO, kiedy to Platforma Obywatelska przejmowała w Polsce władzę. Człowiek, o którym mówię nie pozwolił sobie złamać kręgosłupa moralnego, nie chciał działać jak kukiełka w teatrze lalek. Dlatego powiedział dość i odszedł z młodzieżówki PO. Tym siedemnastolatkiem byłem ja – Patryk Lewicki.

Chcę przestrzec wszystkich młodych ludzi przed prawicową obłudą Platformy Obywatelskiej. Platforma jest jak „pąsowa róża”. Niby z zewnątrz śliczna, jednak codziennie pąsowa ze wstydu, podparta wyblakłą zielenią PSL-u, a jej kolce co chwilę zadają Polakom rany. Cieszę się, że na mojej drodze pojawili się ludzie Lewicy, którzy nauczyli mnie socjalnego i ludzkiego podejścia do życia. Dzięki lewicowej młodzieżówce poznałem Koleżanki i Kolegów z całej Polski, a dzisiaj stoję tu razem z Wami i wspólnie prezentujemy młodą, energiczną i mądrą kandydatkę na Prezydenta RP doktor Magdalenę Ogórek.


Wierzę w nasz wspólny sukces! Polacy czekają na zmianę i odnowę życia publicznego. Jako najmłodszy starosta w Polsce, starosta z SLD, wiem, że doprowadzimy wspólnie do momentu, w którym młodym Polakom wróci nadzieja na lepsze jutro. Młode rodziny znajdą stabilną pracę, za godną płacę. Młodzi potrzebują swojej ambasadorki życia publicznego. Po 10 maja będzie nią Prezydent RP Magdalena Ogórek.
Udostępnij na Google Plus