Wojciech Nitwinko przewodniczącym FMS na Śląsku

W sobotę 10 stycznia 2015 r. odbył się Nadzwyczajny Zjazd Wojewódzki Federacji Młodych Socjaldemokratów woj. Śląskiego. Jego celem był wybór nowych władz wojewódzkich statutowej młodzieżówki Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Nowym Przewodniczącym wybrany został sosnowiecki radny Wojciech Nitwinko. W pełnieniu obowiązków wspierać go będą pochodzący z Częstochowy Krzysztof Cierpiał wybrany na funkcje Sekretarza oraz Amin Tarik (Będzin), Tomasz Bobrowski (Tychy) i Karol Synowiec (Częstochowa), którym powierzono funkcję Wiceprzewodniczących.
W swoim inauguracyjnym wystąpieniu nowy lider nakreślił główne kierunki i priorytety działania FMS woj. śląskiego w tym trudnym dla lewicy okresie. Do najważniejszych z nich zaliczył:
- zwiększenie liczby członków i utworzenie struktur w tych powiatach, w których FMS dotychczas nie był obecny,
- organizację od 5 do 6 dużych wydarzeń politycznych rocznie (happeningi, debaty, konferencje, konkursy), których celem ma być zachęcanie młodych ludzi do aktywności w życiu publicznym oraz popularyzowanie wartości nowoczesnej lewicy,
- zwiększenie kompetencji członków stowarzyszenie poprzez organizacje szkoleń czy uczestnictwo w różnego rodzaju projektach przygotowywanych przez inne organizacje społeczne.

Wojciech Nitwinko (ur. W 1986 r.). z lewicą związany jest od 2002 r. W latach 2009 – 2012 kierował FMS w Sosnowcu, od 2010 r. do chwili wyboru na funkcję Przewodniczącego FMS woj. śląskiego był Wiceszefem tej organizacji. Od 2010 r, sprawuje mandat Radnego Rady Miejskiej w Sosnowcu.
Udostępnij na Google Plus