FMS na listach komitetu SLD - #LewicaRazem

Nowoczesny, przyjazny, społeczny samorząd. Samorząd otwarty na młodych! To priorytety naszych kandydatów startujących z list SLD- #LewicaRazem. Od wczoraj Federacja Młodych Socjaldemokratów jest częścią koalicji, która idzie do wyborów pod szyldem Zjednoczonej Lewicy.

Kilkadziesiąt partii, oraganizacji i stowarzyszeń porozumiało się z SLD w sprawie koalicji podczas zbliżających się wyborów samorządowych. Porozumienie #LewicaRazem stało się faktem dziś na Stadionie Narodowym!

Lider SLD Leszek Miller z zadowoleniem powitał Ryszarda Kalisza, zapewniając że wrócił on do przyjaciół. Podkreślił, że z Kaliszem łączą go dni wielkiej współpracy, ale i nieporozumień. Miller podkreślił jednak, że przyszłość ważniejsza jest niż najbardziej przykre wspomnienia.

Nie ma wroga na lewicy, są tylko siostry i bracia chwilowo odłączeni - mówil szef SLD. Miller w swoim programowym przemówieniu mówił o nowoczesnym samorządzie i konieczności realizacji lewicowego programu właśnie na najniższym szczeblu władzy. Zamiast mody na fontanny i aquaparki - moda na godne, zdrowe życie, równe szanse i zrównoważony rozwój - powiedział przewodniczący Sojuszu.

Szef sztabu wyborczego Krzysztof Gawkowski zaznaczył, że ci, którzy chcą dołączyć do porozumienia, mają jeszcze szanse. Zapewnił, że dla wszystkich, którzy zbłądzili, wciąż jest miejsce w komitecie wyborczym.


Głos zabrał również szef stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska, Ryszard Kalisz, który przekonywał, że zjednoczona lewica może przeciwstawiać się konserwatywnej polskiej prawicy. Lewica umożliwi ludziom życie w dowolny, nienarzucony przez polski parlament i biskupów sposób - mówił do zebranych na Stadionie Narodowym osób.  
Udostępnij na Google Plus