Letnia Szkoła „Razem możemy więcej” Zegrze 2014

Z inicjatywy Fundacji im. F. Eberta i Ośrodka Myśli Społecznej im. F. Lassalle’a w dniach 14-17 sierpnia 2014 roku już po raz drugi zorganizowano Letnią Szkołę “Razem możemy więcej”. Nad Zalew Zegrzyński koło Warszawy, przyjechali liderzy trzech organizacji: Federacji Młodych Socjaldemokratów, Komisji Młodych Forum Związków Zawodowych i Komisji Młodych Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

Podczas drugiej edycji Letniej Szkoły młodzi socjaldemokraci i związkowcy zapoznali się z kwestiami prywatyzacji i urynkowienia usług publicznych oraz modelem państwa opiekuńczego. Wykłady wygłosili dr Dawid Sześciło z Uniwersytetu Warszawskiego oraz autorzy książki „Socjaldemokratyczna polityka społeczna” – Janina Petelczyc i Rafał Bakalarczyk. Podczas spotkania z Jackiem Purskim ze Stowarzyszenia „Nigdy Więcej” omówiono kwestie związane z ruchami skrajnej prawicy w Polsce i niebezpieczeństw, jakie z tego wynikają. Przeprowadzono zajęcia na temat nowych mediów oraz dziennikarstwa obywatelskiego, które prowadzili koordynatorzy „Krytyki Politycznej” z Wrocławia. Z młodymi społecznikami i aktywistami spotkał się również dziennikarz i publicysta Roman Kurkiewicz – były redaktor naczelny „Przekroju”. Wieczorami odbywały się projekcje kina społecznie zaangażowanego, podczas którego wyświetlano filmy w reżyserii Kena Loacha. 
Spotkanie było kolejną okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania jeszcze szerszej współpracy między trzema organizacjami o zbieżnych celach. Wspólne inicjatywy mają odbyć się już na jesieni.
Udostępnij na Google Plus